Jak udrożnić rury domowymi sposobami?

Niedrożność rur to częsty problem w naszych kuchniach czy łazienkach. Oprócz tego z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach. Istnieją jednak sposoby, aby sprawnie sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziecie wskazówki dotyczące środków, których warto użyć.  Niedrożność rur to częsty problem w naszych kuchniach czy łazienkach. Oprócz tego z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach. Istnieją jednak sposoby, aby sprawnie sobie z tym poradzić.

Poniżej znajdziecie wskazówki dotyczące środków, których warto użyć.  W przypadku zapchanych rur nie musimy od razu dzwonić po hydraulika, czasami problem jest niewielki i z łatwością sami możemy się go pozbyć. Wystarczy tylko zastosować kilka sprawdzonych sposobów, które nam w tym pomogą. Niedrożność rur często spowodowana jest tłuszczem odkładającym się na ich powierzchniach, a także resztkami jedzenia czy włosami.  Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by w czasie zmywania naczyń nie dopuszczać do sytuacji, że pożywienie będzie trafiało do odpływu. Wystarczy zamontować specjalną kratkę zabezpieczającą odpływ lub po prostu dokładnie pozbywać się resztek z talerza.

Dzięki produktom General Fresh zadbasz o odpowiednią świeżość i czystość w swoim domu

Podobnie w przypadku odpływów w łazience. Toaleta często może być zapchana przez nadmiar papieru lub odkładający się kamień. W tym przypadku ważne jest regularne czyszczenie każdych powierzchni.  Jak udrożniamy rury? Sposobów na udrożnienie rur jest kilka. Wszystko zależy od miejsca oraz stopnia zapchania. Możemy używać specjalnych detergentów oraz środków żrących, które pozwolą nam odetkać poszczególne miejsca, jednak jeśli zależy nam na bardziej ekologicznym sposobie, możemy wykorzystać środki przygotowane domowymi sposobami.  Zanim jednak zaczniemy używać środków czyszczących, możemy spróbować przepchać dany odpływ zwykłą, gumowym przepychaczem – być może problem nie jest duży i uda się go usunąć w ten sposób. Jeśli jednak to nie pomaga, możemy przygotować specjalny środek.  Ekologiczne środki udrażniania rur dobrze sprawdzają się w przypadku tłustych zatorów kuchennych. Najlepiej użyć mieszanki sody i octu (w proporcjach 1:3) – wlać ją do odpływu, a po 20-30 minutach spłukać kilkoma litrami gorącej wody.

Składniki po zmieszaniu powinny się spienić. Uważaj, aby wlewać wrzątek ostrożnie.  Możemy wykorzystać także sodę oczyszczoną oraz ocet. Podobnie jak w poprzednim sposobie, zalewamy roztwór po kilku minutach gorącą wodą. Możemy także do zatkanego odpływu wsypać kilka łyżek sody, zalać szklanką octu spirytusowego, a następnie zalać gorącą wodą i pompować 30 sekund przepychaczem. Należy pamiętać, że przy dwukomorowych zlewozmywakach, stosując przepychaczem, trzeba drugi odpływ zatkać korkiem.  Jeśli któryś ze sposobów nie pomoże, możesz go powtórzyć. Dla utrzymania efektu, powinniśmy przynajmniej raz w miesiącu płukać odpływy i stosować specjalne środki, dzięki którym z rur nie będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach oraz zachowają one swoją czystość i świeżość.  Aby zadbać o zapach wydobywający się z odpływu musimy zadbać o to, by nie trafiały do niego resztki jedzenia. Przed włożeniem talerzy do zlewozmywaka powinniśmy dokładnie je oczyścić. Dodatkowo zainstalujmy specjalny filtr (zarówno w łazience, jak i w kuchni), który uniemożliwi przedostanie się resztek do odpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *