Dlaczego warto korzystać z doradztwa kredytowego?

Doradztwo kredytowe w ostatnich latach zyskało na popularności. W głównej mierze jest to zasługa coraz wyższych wymagań względem osób starających się o kredyt hipoteczny oraz trudniejszego uzyskania go. Co więcej – nie każdy jest w stanie na bieżąco śledzić wszystkie oferty banków, a także ocenić, czy otrzyma kredyt na potrzebną kwotę w którejś z placówek. Wszystko to sprawia, iż potencjalni kredytobiorcy korzystają z usług doradcy kredytowego. Jego pomoc bowiem jest nieoceniona, a co najważniejsze – posiada on wiedzę, której nie ma nikt inny.

Z cała pewnością, dla osób starających się o kredyt, doradztwo kredytowe znacznie ułatwia sprawę oraz pozwala zaoszczędzić czas na rozmowach z bankami, licznych spotkaniach oraz porównywaniu ofert. Wówczas doradca kredytowy jest nieocenionym pomocnikiem, który przedstawia poszczególne warunki banków, a także sam umawia spotkania z bankami oraz – najważniejsze – negocjuje z placówkami kredytowymi odpowiednie wymagania i wysokość kwoty.

Doradca kredytowy na samym początku współpracy z kredytobiorcą ocenia jego możliwości oraz zdolność do zapożyczenia się. Zestawia między innymi comiesięczne zarobki klienta z poszczególnymi wymaganiami banków, a następnie sprawdza, w której z placówek istnieje szansa na uzyskanie kredytu, a także – co najważniejsze – w jakiej walucie. Warto również wspomnieć, że – choć doradztwo kredytowe wciąż kojarzy się z dodatkowymi, często niemałymi kosztami, to jednak jest to opinia mylna, bowiem pośrednik ten nie działa na zasadach agencji nieruchomości. Usługi doradców kredytowych są bezpłatne, bowiem współpracuje on z bankami, które – jeśli udzielą kredytu – wynagradzają go. Tym samym, jest to zarówno zysk dla kredytobiorcy, banku, jak i samego pośrednika, który gwarantuje ze swojej strony maksymalne zaangażowanie w trakcie procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Doradca kredytowy Tomasz Wostal – sprawdź usługi dla osób prywatnych i firm

Do niewątpliwych korzyści dla klienta doradcy kredytowego zalicza się między innymi znacznie niższą marżę, która zwykle wynosi od trzech do pięciu procent, możliwy brak wymagania ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, a także brak prowizji za udzielenie kredytu, bądź za wcześniejszą spłatę pożyczanej kwoty.

Co więcej, doradca kredytowy pomaga między innymi zebrać wszystkie najważniejsze dokumenty, niezbędne w uzyskaniu kredytu, a także tłumaczy zawiłe sformułowania bankowe i sprawdza, czy wniosek kredytowy jest poprawnie wypełniony. Niejednokrotnie również jest w stanie pomóc  – w późniejszym czasie – w spłacie zadłużenia oraz proponuje po określonym czasie korzystniejsze warunki kredytu, takie jak zmniejszenie wysokości comiesięcznych kosztów rat.

Doradztwo kredytowe wychodzi naprzeciw ku potencjalnym kredytobiorcom, którym perspektywa niezliczonych formalności i spotkań, a następnie odrzucenie wniosku, bądź też kolosalne raty spędzają sen z powiek. Jest to nieoceniona korzyść dla klientów oraz szansa na uzyskanie często niemałego kredytu i spełnienie własnych marzeń, takich jak dom lub mieszkanie i prywatny kąt na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *